• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
09 Wrzesień 2020
kategoria:
Aktualności
Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Starosta Kępiński Robert Kieruzal
W środę 9 września 2020 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala.

Posiedzenie odbyło się w formie zdalnej – wideokonferencja.

W posiedzeniu Zespołu uczestniczyli: Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wanda Lepka, Dyrektor SPZOZ Beata Andrzejewska, z-ca Komendanta Powiatowego Policji Mirosław Wiśniewski oraz włodarze i przedstawiciele Gmin wchodzących w skład powiatu. 

Starosta rozpoczynając posiedzenie zwrócił się do przedstawicieli PSSE w Kępnie
o przedstawienie i charakterystykę  aktualnej sytuacji epidemiologicznej.  Od 3 września nie ma przyrostu osób zakażonych COVID-19, gdyż tych osób jest 755. Natomiast osób aktywnych na dzień dzisiejszy jest 21. Nastąpiła zmiana odnośnie ilości dni odbycia kwarantanny. Mieszkańcy podejrzani o zarażenie lub przekraczające granicę po 10 dniach są zwolnione z kwarantanny, a także nie mają obowiązku wykonywać testu na COVID-19. Ponadto osoby mające objawy zakażenia bezpośrednio podlegają pod swojego lekarza rodzinnego i to on kieruje pacjenta na wymaz. Lekarz informuje o tym Sanepid
w ciągu 24 godzin.

Decyzją Wojewody z dnia 4 września Szpital podzielony będzie na II poziomy
i stworzonych będzie 10 łóżek obserwacji i 2 intensywnej terapii. Nastąpi to od 15 września 2020r. W I poziomie znajdą się wydzielone miejsca z podejrzeniem COVID-19, pacjent przebywać tam będzie do czasu otrzymania wyniku. Jeżeli wynik okaże się dodatni, pacjent trafi do poziomu II- zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego. Następnie skierowany będzie do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejski im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej
w Poznaniu.

Zastępca Komendanta Policji poinformował, że Policja zabezpiecza siły i środki w związku z dożynkami z udziałem premiera Morawieckiego 13 września 2020r.

W związku z powyższym wydarzeniem organizator udostępni maseczki, na całym terenie porozstawiane będą automaty do dezynfekcji rąk, dla dzieci korzystających ze zjeżdżalni przeznaczone będą specjalne chusteczki, a także osoby wchodzące na ten teren będą miały mierzoną temperaturę.

do góry