29 Wrzesień 2021
 Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

W środę 29 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego              w Kępnie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.
Otwarcia posiedzenia dokonał jej Przewodniczący Wiktor Gruszka.            W obradach udział wzięli: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Dyrektor PUP Iwona Rataj, Adam Staszczyk - Wójt gminy Rychtal, Grzegorz Hadzik – Wójt gminy Trzcinica, Marta Dąbrowska-Sołtysik – Przedstawiciel Forum Społeczno Gospodarczego, Grzegorz Grzunka – przedstawiciel organizacji pozarządowych Barbara Łuczak – Przedstawiciel związków zawodowych NSZZ Solidarność Region Wielkopolska Południowa.
Członkowie Rady jednogłośnie przyjęli zaproponowany porządek obrad oraz protokół z głosowania w trybie obiegowym Powiatowej Rady Rynku Pracy z dnia 23.06.2021r.
Następnie Adrian Ambrozik - pracownik PUP w Kępnie przedstawił informację nt. sytuacji na kępińskim rynku pracy na koniec sierpnia 2021r.
Dyrektor PUP w Kępnie Iwona Rataj zapoznała zebranych ze stopniem realizacji zadań w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej oraz omówiła zakres realizacji programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z rezerwy MRiPS.
W ramach wolnych wniosków głos zabrał Starosta kępiński Robert Kieruzal, który podziękował Dyrekcji oraz pracownikom PUP w Kępnie za skuteczność, determinację oraz zaangażowanie w wykonywaną pracę na rzecz ochrony miejsc pracy.