22 Luty 2019

22 lutego w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. W posiedzeniu rady wzięli również udział starosta - Robert Kieruzal i wicestarosta – Alicja Śniegocka.

Celem posiedzenia rady było zaopiniowanie projektów, które zostaną złożone w ramach naboru wniosków prowadzonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w związku z programem „Wyrównywania różnic miedzy regionami III”. Uzyskanie pozytywnej opinii rady jest jednym z warunków złożenia wniosku o dofinansowanie. Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych działa w oparciu o zarządzenie Starosty Kępińskiego. Składa się z 5 osób powoływanych przez Starostę spośród kandydatów zgłoszonych przez działające na terenie powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. W skład rady wchodzą: przewodnicząca Rady - Maria Kremer, zastępca - Łukasz Wielgosz, sekretarz - Ewa Sekula oraz członkowie: Grażyna Jany i Maria Pańczuk.