12 Czerwiec 2019

We wtorek 11 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Jego celem było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie projektu uchwały Rady Powiatu Kępińskiego w sprawie zmiany uchwały Nr VII/41/2019 z dnia 27 marca 2019r. w sprawie określenia rodzaju zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadające według algorytmu w 2019 roku dla Powiatu Kępińskiego na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych pozytywnie zaopiniowała przedłożony projekt uchwały. Członkowie rady zaplanowali także wyjazd do Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wstępnie omówili organizację Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych działa w oparciu o zarządzenie Starosty Kępińskiego. Składa się z 5 osób powoływanych przez Starostę spośród kandydatów zgłoszonych przez działające na terenie powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. W skład Rady wchodzą: przewodnicząca Rady - Maria Kremer, zastępca - Łukasz Wielgosz, sekretarz - Ewa Sekula oraz członkowie: Grażyna Jany i Maria Pańczuk.