do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
06 Wrzesień 2018
kategoria:
Aktualności
 
 

W związku z przyznaniem dofinansowania na realizację projektu „Przebudowa ogólnodostępnego kompleksu sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym nr I w Kępnie” w czwartkowe przedpołudnie 06 września odbyła się konferencja prasowa. Wzięli w niej udział: minister Andżelika Możdżanowska, starosta Witold Jankowski, wicestarosta Grażyny Jany, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Andrzej Jóźwik oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie Danuta Stefańska.

Konferencja odbyła się na placu prowadzonej od czerwca tego roku inwestycji.

Przyznane dofinansowanie w kwocie 764 800,00 złotych związane jest ze złożonym wiosną tego roku wnioskiem w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej 2018”. Warto podkreślić, że z obszaru województwa wielkopolskiego tylko dwa zadania inwestycyjne uzyskały środki z tego źródła finansowania.

Z uwagi na kryterium dostępu związane ze wskaźnikiem dochodowości wniosek Powiatu Kępińskiego mógł uzyskać maksymalnie 33% dofinansowania.

Zgodnie z podpisaną z wykonawcą zadania umową koszt całkowity inwestycji wyniesie 2 530 277,28 złotych. Przyznane dofinansowanie odciąży budżet a zaoszczędzone w ten sposób środki pozwolą na realizację innych zadań budżetowych powiatu kępińskiego.

Warto dodać, ze przebudowa kompleksu sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym nr I w Kępnie przebiega zgodnie z założonym planem. Zgodnie z umową realizacja zadania zakończy się do 3 grudnia br.

Obecnie wykonywane są prace ziemne związane z przygotowaniem właściwego podłoża dla poszczególnych elementów kompleksu sportowego.

W efekcie w ramach przebudowy powstaną dwa boiska sportowe o nawierzchni syntetycznej. Pierwsze uniwersalne umożliwiające grę m.in. w koszykówkę, siatkówkę czy tenis ziemny, drugie służyć będzie do gry w piłkę nożną. Gruntownie przebudowana zostanie również część lekkoatletyczna obiektu. Wykonana zostanie nowa czterotorowa bieżnia okólna o długości 300 metrów z odcinkiem prostym do organizacji biegów na dystansie 100 metrów. Dodatkowo wybudowana zostanie bieżnia do skoku w dal i rzutnia kulą. Całość inwestycji dopełni budowa przejść utwardzonych oraz trybun dla widowni. Wykonawcą całości prac zgodnie z podpisaną umową jest firma Mardo-Sport z Puszczykowa.

Przebudowa kompleksu sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym nr I oznacza całkowitą rewitalizację tego obiektu i przywrócenie mu jego pierwotnej funkcji sportowo-rekreacyjnej dającej możliwość rozwoju sportu szkolnego, jak również współzawodnictwa sportowego poprzez organizację różnego typu lokalnych zawodów i turniejów sportowych.  Zgodnie z ideą programu „Sportowa Polska” obiekt będzie miał charakter ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem aktywności fizycznej. Jego dogodna lokalizacja w centrum Kępna stanowi niewątpliwy atut.

Czwartkowa konferencja to również zapowiedź starań Powiatu Kępińskiego o pozyskanie kolejnych środków związanych z dalszą rozbudową zaplecza sportowego Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie. Zgodnie ze złożoną deklaracją Powiat będzie poszukiwał środków na budowę hali sportowej, która jest niezbędna dla potrzeb edukacyjnych kępińskiego ogólniaka.

 

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H