03 Luty 2020

W piątek 31 stycznia br. zostało zamontowanych      na terenie Miasta i Gminy Kępno 6 sztuk defibrylatorów AED ratujących życie.

Cała inwestycja zakupu oraz montażu defibrylatorów została sfinansowana przez Powiat Kępiński i wyniosła 45.303,24 zł.

Defibrylatory AED to niewielkie urządzenia,              które przywracają prawidłową pracę serca.                Analiza przypadków oraz wieloletnie badania dowodzą, że obecność defibrylatora AED w pobliżu osoby z  nagłym zatrzymaniem krążenia powoduje, że przeżywalność poszkodowanych wzrasta aż do 70%.

Defibrylatory AED są lekkie, bezpieczne zarówno dla poszkodowanego jak i dla ratownika oraz bardzo proste w obsłudze – zostały stworzone, aby mógł je obsłużyć każdy (nie posiadając wykształcenia medycznego). AED wystarczy włączyć i postępować zgodnie z poleceniami.               Dlatego też staramy się, aby defibrylatory były powszechnie dostępne – zarówno w dużych miastach, jak i na peryferiach.

Urządzenia te zostały zamontowane w następujących lokalizacjach:

1) Starostwo Powiatowe w Kępnie

2) Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie

3) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie

4) Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie

5) Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie

6) Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Ulotka - defibrylator AED 20-02-03 12:22 3.63MB pobierz plik: Ulotka - defibrylator AED