06 Maj 2019

Starosta Robert Kieruzal  uczestniczył w sobotę, 4 maja w obchodach 20-lecia samorządu powiatowego w Ostrzeszowie.

Wydarzenie połączono z obchodami 15-lecie członkostwa w Unii Europejskiej. Na konferencję poświęconą rocznicom przybyli parlamentarzyści, wójtowie i burmistrzowie z terenu  powiatu ostrzeszowskiego, starostowie ościennych powiatów, delegacje zagranicznych partnerów powiatu ostrzeszowskiego: Miśni, Blankenburga i Drohobycza, a także szefowie i przedstawiciele służb, inspekcji i straży, instytucji publicznych, jednostek organizacyjnych powiatu ostrzeszowskiego, organizacji społeczno-politycznych oraz kierownicy wydziałów starostwa powiatowego.
Istotnym elementem konferencji był wykład Jerzego Stępnia senatora I i II kadencji, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Drugim gościem poproszonym o podzielenie się refleksjami wywołanymi 20 rocznicą utworzenia powiatów oraz 15 rocznicą wejścia Polski do społeczności unijnej był historyk, poseł na Sejm V i VI kadencji, senator VIII i IX kadencji – Jan Filip Libicki. (źródło: powiatostrzeszowski.pl)