14 Styczeń 2019

Starosta Kępiński, Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka wzięli udział,  w 27 finale WOŚP w Kępnie, który odbył się w hali KOSiR, w niedzielę, 13 stycznia.

Starosta Robert Kieruzal poprowadził licytację gadżetów Powiatu Kępińskiego oraz pamiątkowego zdjęcia z Przystanku Woodstock. Wicestarosta Alicja Śniegocka sama walczyła w jednej z licytacji. Dodajmy, że udało jej się zwyciężyć w walce o jeden z najbardziej atrakcyjnych fantów przekazanych na rzecz WOŚP, a mianowicie reprezentacyjnej koszulki, pochodzącego ze Świby Rafała Kurzawy.

Już wiadomo, że kępiński sztab pobił ubiegłoroczny rekord. Mimo, że wszystkie pieniądze nie zostały jeszcze policzone, zebrana suma przekroczyła kwotę 144 tysięcy złotych.

Orkiestra zagrała także w Olszowie. Trzeci raz z rzędu sołectwo Olszowa przygotowało swój sztab WOŚP. Mimo kapryśnej pogody, mieszkańcy licznie stawili się na imprezie plenerowej. To również pobito rekord. Uzbierano 37.830.14 zł.