28 Czerwiec 2018

Powiat Kępiński przystępuje do kapitalnego remontu kompleksu lekkoatletycznego przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kępnie. Tym samym jeden z największych kompleksów sportowych zlokalizowany w centrum Kępna odzyska należną mu funkcję. Stosowną umowę w tym zakresie z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego podpisali w czwartek 21 czerwca 2018 roku starosta - Witold Jankowski oraz Grażyna Jany – wicestarosta.

Boisko przy starym ogólniaku od lat nie zachęcało do promowania i rozwijania jakiejkolwiek dyscypliny sportowej. Obiekt nie był także wykorzystywany przez uczniów liceum w obrębie, którego jest zlokalizowany. Sytuację całkowicie zmieni rozpoczynający się właśnie remont.

Obejmować on będzie gruntowną przebudowę boisk. W miejsce asfaltowej płyty pojawią się dwa boiska sportowe o nawierzchni syntetycznej, Pierwsze uniwersalne umożliwiające grę m.in. w koszykówkę, siatkówkę czy tenis ziemny, drugie służyć będzie do gry w piłkę nożną. Gruntownie przebudowana zostanie również część lekkoatletyczna obiektu. Wykonana zostanie nowa czterotorowa bieżnia okólna o długości 300 metrów z odcinkiem prostym do organizacji biegów na dystansie 100 metrów. Dodatkowo wybudowana zostanie bieżnia do skoku w dal i rzutnia kulą.

Całość inwestycji dopełni budowa przejść utwardzonych oraz trybun dla widowni.

Wykonawcą całości prac zgodnie z podpisaną umową będzie firma Mardo-Sport z Puszczykowa. Termin zakończenia robót budowlanych określono na 3 grudnia tego roku. Koszt realizacji inwestycji to  2 530 277,28 złotych.

Warto także nadmienić, że Powiat Kępiński złożył wniosek na dofinansowanie realizacji tego zadania inwestycyjnego do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dotacyjnego „Sportowa Polska”. Wniosek znajduje się obecnie na etapie weryfikacji. Z założeń programu wynika, że wyniki naboru będą znane w sierpniu tego roku.

Przebudowa kompleksu sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 ma na celu całkowitą rewitalizację tego obiektu i przywrócenie mu jego pierwotnej funkcji sportowo-rekreacyjnej dającej możliwość rozwoju sportu szkolnego, jak również współzawodnictwa sportowego poprzez organizację różnego typu lokalnych zawodów i turniejów sportowych.

Ważnym elementem będzie promocja obiektu jako miejsca dostępnego dla wszystkich zainteresowanych rozwojem aktywności fizycznej w bardzo szerokiej gamie dyscyplin począwszy od dyscyplin lekkoatletycznych po gry zespołowe.