28 Kwiecień 2021
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Karolina Goj Pracownik Gminy Łęka Opatowska, Burmistrz Miasta i Gminy Wieruszów Rafał Przybył, Maciej Baciński dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Marek Kłoczaniuk, Henryk Kaczorowski
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka
 Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Maciej Baciński dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie
We wtorek 27 kwietnia w Urzędzie Gminy w Łęce Opatowskiej podpisane zostało porozumienie w sprawie organizacji I Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych.                         Jednym z  partnerów tego przedsięwzięcia jest Powiat Kępiński. Stosowne porozumienie                w tej sprawie parafowali starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka.

Do organzacji tego wydarzenia obok Powiatu Kępińśkiego włączyły się  Gmina Łęka Opatowska, Gmina Wieruszów, Powiat Wieruszowski, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Spółdzielnia Socjalna Green Service. Sponsorem strategicznym została HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski. Bieg ma być wyjątkowym wydarzeniem, które na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych w regionie       ale również i w Polsce.
Bieg odbędzie się w niedzielę 19 września na dystansie 21,0975 km. Trasa przebiegać będzie przez województwo łódzkie oraz województwo wielkopolskie „Aleją Dębową”. Start i meta zlokalizowana będzie na Stadionie Sportowym w Wieruszowie.

Gotowy jest już regulamin imprezy a zgłoszenia przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.ZmierzymyCzas.pl do 13 września.