09 Wrzesień 2019

Powiatowo-Gminne Dożynki odbyły się w niedzielę, 8 września w Donaborowie. Wspólnie zorganizowały je Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Urząd Gminy w Baranowie.

Tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne rozpoczął tradycyjny, barwny i kolorowy korowód. Gospodarzami uroczystości byli Starosta Kępiński –Robert Kieruzal i Wójt Gminy Baranów – Bogumiła Lewandowska-Siwek.

W intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony odprawiona została msza święta. Wzięli w niej udział mieszkańcy powiatu kępińskiego oraz licznie zaproszeni goście: parlamentarzyści, ich przedstawiciele, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych.

Starosta Kępiński Robert Kieruzal wraz z Wójtem Gminy Baranów – Bogumiłą Lewandowską-Siwek podziękowali rolnikom za trud, jaki włożyli oni w tegoroczne żniwa i zbiory. Odebrali także chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów.

Dożynki to uroczystość dziękczynna. Zbieramy się tutaj wszyscy aby dziękować ludziom ale także Panu Bogu - mówił Starosta Kępiński, Robert Kieruzal. - Ostatni okres żniwny niebyła łatwy. Życzymy wam i waszym rodzinom dużo pracy, ale również tego, aby ta praca przyniosła godny plon.

Na scenie pojawił się tego dnia Mirosław Jędrowski z zespołem oraz grupa Jorrgus. Wcześniej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Donaborowie oraz grupa z Opatowa.