01 Wrzesień 2009

30 sierpnia na terenie KOSiR odbył się XI Powiatowy Festyn „Pożegnanie Lata 2009”. Starostwo Powiatowe w organizacji wspierało Radio i TV SUD imprezą towarzyszącą polegająca na zbiórce  krwi, dla ofiar wypadków drogowych z terenu powiatu kępińskiego. Jedną z wielu atrakcji były policyjne konkursy i zabawy, przygotowane przez funkcjonariuszy z kępińskiej komendy. Policyjne stoisko, które odwiedził "Sierżant Pyrek"  maskotka Wielkopolskiej Policji przyciągnęło sporo milusińskich. Ratownicy OSP w Kępnie  przedstawili mieszkańcom naszego powiatu pokaz ratownictwa medycznego.
Blok artystyczny rozpoczął się od pokazu przygotowanego przez tancerzy z klubu Tańca „Helkon”. Najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu bawili się pod czas występu „Wesołej Ferajny Berniego”. Nieco starsza publiczność wyczekiwała wyjścia na scenę Rudiego Schubertha & Wałów Jagiellońskich. Już po kilku minutach wszyscy nucili najbardziej znaną „Córkę Rybaka” i „Monikę dziewczynę ratownika”. Jednak największą ilość publiczności zgromadził przed sceną Kabaret „Paranienormalni”. Jak sami przyznali mieszkańcy naszego powiatu okazali się wspaniałą widownią. Na zakończenie wystąpił zespół „Belfast the sound of Boney M” grający utwory dobrze wszystkim znanej grupy „Bony M”.
Festyn zakończył się w dobrej atmosferze przy blasku pokazu sztucznych ogni. Kilka tysięcy mieszkańców naszego powiatu i nie tylko odwiedziło w tym dniu KOSiR. Ważnym elementem festynu był wynik akcji "Kropla życia", która pozwoliła zebrać 57 litrów krwi, co stanowi rekord, który nie został pobity od 2002 roku. Krew oddało ponad 140 osób, przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia innych ludzi. Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel również okazał się wolą niesienia pomocy i wspólnie z innymi stał w kolejce aby oddać krew.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w imprezie i za dobre serce. Zapraszamy za rok.