01 Sierpień 2019

W środę 31 lipca odbyło się spotkanie konsultacyjne Starosty Kępińskiego - Roberta Kieruzala           z Wójtem Gminy Bralin – Piotrem Hołosiem.

Dotyczyło ono prowadzonych obecnie prac projektowych związanych z  planowaną przebudową drogi powiatowej 5681P na odcinku od Mnichowic przez Nosale do granicy z gminą Baranów.            W trakcie spotkania omówiono postęp prac projektowych oraz proponowanych w tym zakresie rozwiązań.

Warto dodać, że Gmina Bralin w ramach zawartego w dniu 10 kwietnia br. porozumienia współfinansuje wspólnie z Powiatem Kępińskim przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji.

Tego samego dnia odbyło się również spotkanie starosty z Bogumiłą Lewandowską – Siwek – Wójtem Gminy Baranów dotyczące postępów           w opracowaniu dokumentacji drugiego z odcinków drogi powiatowej 5681P obejmującego odcinek od granicy z gmina Bralin przez Grębanin do skrzyżowania z drogą krajową nr 39 w miejscowości Mroczeń.

Gmina Baranów podobnie jak Gmina Bralin także partycypuje w kosztach opracowania dokumentacji tej inwestycji.