03 Lipiec 2020
Prace w obrębie drogi powiatowej Laski – Trzcinica postępują

Zgodnie z przyjętym harmonogramem postępują prace związane z przebudową drogi powiatowej na odcinku Laski – Laski Borek – Trzcinica. Realizacja zadania inwestycyjnego możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat Kępiński środkom w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Obecnie prace w obrębie drogi koncentrują się na ostatnim odcinku, stanowiącym wjazd do miejscowości Trzcinica. Na wyłączonym z ruchu odcinku prowadzone są roboty związane z ułożeniem masy bitumicznej. Etap ten poprzedziła gruntowna przebudowa całej podbudowy drogi wraz z wykonaniem od podstaw przepustów i ścieżki pieszo-rowerowej.

Po zakończeniu prac na tym odcinku prace drogowe przeniosą się w obręb skrzyżowania stanowiącego połączenie dróg powiatowych nr 5692P Mroczeń – Laski Borek i 5688P Laski Borek – Wielki Buczek. Wyżej wymienione skrzyżowanie zostanie gruntownie przebudowane,                          tak by zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom. Obecnie jest to jeno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na mapie drogowej powiatu.

Wszystkie prace związane z tą inwestycją mają zakończyć się zgodnie z umową do 30 września br. Wykonawcą prac wyłonionym przez Powiat Kępiński w postępowaniu przetargowym jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z. o. o z siedzibą w Lublińcu.

Wartość prac zgodnie z podpisaną umową wyniesie 11.469.332,22 złotych, 80% tej kwoty tj. 9.175.465,00 złotych stanowi dofinansowanie pozyskane przez Powiat Kępiński ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą część wydatków tj. 20% pokryją w ramach współpracy Powiat Kępiński oraz Gmina Trzcinica.