20 Sierpień 2020
Prace w obrębie drogi powiatowej Laski - Trzcinica postępują
Prace w obrębie drogi powiatowej Laski - Trzcinica
MApa poglądowa droga powiatowa Laski - Trzcinica

Zgodnie z przyjętym harmonogramem postępują prace związane z przebudową drogi powiatowej na odcinku Laski – Laski Borek – Trzcinica. Obecnie prowadzone są prace związane z układaniem krawężników przy ścieżce rowerowej w Laskach. Zakończono układanie warstwy wiążącej na odcinku Laski - Laski Granice.

Ponadto przystąpiono do robót związanych z przebudowa skrzyżowania na drodze powiatowej nr 5692P Mroczeń – Laski Borek oraz na drodze nr 5688P Laski Borek – Wielki Buczek poprzez zmianę geometrii skrzyżowania oraz wykonaniu wyspy profilującej skrzyżowanie.                        Dodatkowo w obrębie skrzyżowania wykonywany jest ciąg pieszo jezdny wraz z przejściami dla pieszych.

Wszystkie prace związane z tą inwestycją mają zakończyć się zgodnie z umową do 30 września br. Wykonawcą prac wyłonionym przez Powiat Kępiński w postępowaniu przetargowym jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z. o. o z siedzibą w Lublińcu.

Wartość prac zgodnie z podpisaną umową wyniesie 11.469.332,22 złotych, 80% tej kwoty tj. 9.175.465,00 złotych stanowi dofinansowanie pozyskane przez Powiat Kępiński ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą część wydatków tj. 20% pokryją w ramach współpracy Powiat Kępiński oraz Gmina Trzcinica.