10 Listopad 2020
11 listopada 2020 Narodowe Święto Niepodległości. Świętuj bezpiecznie! Weź udział w akcji "Niepodległa do hymnu". W samo południe 11 listopada włącz transmisję Mazurka Dąbrowskiego w radiu, telewizji lu zaśpiewaj wspólnie z najbliższymi w domu czy na balkonie. Wywieś flagę na znak jedności i solidarności. Tego dnia budynek Starostwa Powiatowego w Kępnie rozbłyśnie w barwach narodowych. Skontaktuj się z bliskimi. Zadzwoń, napisz, sprawdź co słychać u Twoich bliskich w kraju i za granicą - pokaż, że o nich pamiętasz w tym ważnym dniu. Dołącz do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów przez stronę www.wspierajseniora.pl Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Marcina w Kępnie o godzinie 11:00. Z uwagi na pandemię Msza Święta będzie transmitowana za pośrednictwem mediów społecznościowych. Facebook: Powiat Kępiński Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa!
W tym roku Święto Nieodległości ma dla nas mieszkańców powiatu kępińskiego szczególny wydźwięk bowiem w 2020 roku obchodzimy stulecie powrotu Ziemi Kępińskiej w granice odradzającego się Państwa Polskiego.

Święto Niepodległości ma jeszcze jeden ważny w tym roku wymiar. Z uwagi na trwającą od kilku miesięcy pandemię nie dane jest nam wspólnie świętować.

Tym razem przyjdzie nam świętować na dystans z zachowaniem względów bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Stąd nasz apel uczcijmy Święto Niepodległości bezpiecznie.

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi, niech będzie ona tego dnia symbolem naszej solidarności i jedności.

Jeśli nie możemy się spotkać to zadzwońmy do bliskich nam osób, porozmawiajmy.

Jeśli mamy taką możliwość i potrzebę niesienia pomocy warto zapoznać się z ideą Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

W dobie pandemii wszelka aktywność społeczna przeniosła się do Internetu, Powiat Kępiński również wykorzystuje te narzędzia.

11 listopada o godzinie od godziny 11.00 transmitować będziemy Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Internet to również możliwość włączenia się do ogólnopolskich akcji choćby takich jak „Niepodległa do hymnu”.

Zachęcamy do kontaktu, 11 listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych pokażcie jak świętujecie ten ważny w naszej historii dzień.