21 Czerwiec 2021
  Zespół "Dżwięki Nadziei" oraz Starosta Kępiński Robert Kieruzal
 Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego oraz Starosta Kępiński Robert Kieruzal
  Chór "Laskowianie", Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik
  Zespół "Ale Babki", Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Paweł Jeziorny
  Zespół "Harmonia" oraz Starosta Kępiński Robert Kieruzal
 Przedstawiciele Zespołu "Słupianie" oraz Starosta Kępiński Robert Kieruzal
  Chór "Perzowianie", Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wójt Gminy Perzów Danuta Froń oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Paweł Jeziorny
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wójt Gminy Perzów Danuta Froń

W sobotnie popołudnie 19 czerwca w Perzowie odbył się Przegląd Zespołów Śpiewaczych Południowej Wielkopolski. Łącznie na scenie zaprezentowało się sześć zespołów. Dla większości z wokalistów był to pierwszy po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią występ przed publicznością.

Jak podkreśla starosta Robert Kieruzal - "Przegląd ma na celu przede wszystkim promowanie dorobku artystycznego zespołów działających na terenie powiatu kępińskiego. Przeglądowi towarzyszy dodatkowo publikacja opisująca działalność oraz dokonania poszczególnych zespołów i chórów”

Na scenie zaprezentowali się:

• Zespół „Harmonia” prowadzony przez Andrzeja Ciurysa
  • Chór „Laskowianie” prowadzony przez Renatę Ciemny
  • Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego prowadzony przez Jacka Klytę
  • Zespół „Dźwięki nadziei” pod kierownictwem Marka Kowalskiego
  • Zespół wokalny „Ale Babki” z Bralina
  • Zespół „Perzowianie” z Perzowa
  • Zespół „Słupianie” z Słupi pod Kępnem

Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe statuetki, które wręczył starosta Robert Kieruzal.

Warto nadmienić, że organizacja Przeglądu Zespołów Śpiewaczych Południowej Wielkopolski, jak również towarzysząca mu publikacja, współfinansowane są w ramach grantu przyznanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Wrota Wielkopolski w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.