28 Styczeń 2020

W poniedziałek 27 stycznia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyła się narada roczna, podczas której podsumowano działalność Komendy w 2019 r., odbyło się ślubowanie nowoprzyjętych do służby strażaków  oraz oficjalnie przekazano do użytkowania samochód specjalny operacyjny.

W naradzie udział wzięli: mł. bryg. Jarosław Zamelczyk – p.o. Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu, Katarzyna Sójka - Poseł na Sejm RP, Andżelika Możdżanowska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Robert Kieruzal – Starosta Kępiński, przedstawiciele samorządów Gminnych oraz innych organów i instytucji z terenu powiatu kępińskiego.

Naradę rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Kępnie bryg. Wojciech Grabarek witając zaproszonych gości, funkcjonariuszy oraz pracowników Komendy Powiatowej PSP w Kępnie. Następnie omówiono statystykę zdarzeń, które wystąpiły na terenie powiatu kępińskiego w ubiegłym roku jak i zadania zrealizowane w 2019 r.

Po zakończeniu części merytorycznej przystąpiono do złożenia ślubowania przez trzech nowoprzyjętych do służby w KP PSP w Kępnie funkcjonariuszy. Następnie oficjalnie przekazano nowy samochód specjalny operacyjny VW Caddy (SLOp), przeznaczony do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych (również jako pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy np. łodzi, przyczepy ze sprzętem gaśniczym, przyczepy ze sprzętem do dekontaminacji), ale także do celów administracyjnych i szkoleniowych.