05 Maj 2017

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie już po raz trzeci uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacji obywatelskiej „Młody Obywatel”, który jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK od 2010 roku. Jego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

27 kwietnia 2017 roku w bibliotece powiatowej odbyły się pierwsze zajęcia, na którym młodzież zapoznała się z tematyką projektu, wzięła udział w warsztatach integracyjnych oraz dowiedziała się, co to jest reportaż, gdzie szukać ciekawych tematów i jak pisać aby zainteresować odbiorcę. W poprzednich edycjach programu uczniowie zbierali pomysły na ulepszenie przestrzeni miejskiej Kępna i malowali mural w alejce kasztanowej.

Tym razem zadanie uczestników polega na stworzeniu reportażu tematycznie związanego z Kępnem, ponieważ tytuł projektu brzmi „Reportaż z naszego podwórka”. Młodzi ludzie sami wybiorą tematy swoich reportaży, zbiorą do nich materiały, napiszą i zaprezentują szerszej publiczności na wydarzeniu, które sami zaplanują. Patronat medialny nad projektem objął Tygodnik Kępiński, na łamach którego zostaną także wydrukowane trzy najlepsze reportaże. W projekcie uczestniczą uczniowie z kępińskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nad całością działań czuwają bibliotekarze z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.

Nie znaleziono galerii.