13 Październik 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Kępnie
W poniedziałek 12 października odbyła się XXIV Sesja Rady Miejskiej w Kępnie.                                    Jednym z punktów sesji był projekt uchwały nadającej nazwę „Rondo im. Kornela Morawieckiego” rondu w ciągu drogi krajowej nr 11, stanowiącemu wjazd na obwodnicę Kępna.

Inicjatorem tej uchwały był Zarząd Powiatu Kępińskiego, który pismem z dnia 22 września zwrócił się         z apelem do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kępnie o podjęcie w tej kwestii stosownej uchwały – podkreśla Robert Kieruzal Starosta Kępiński.

Jak dodaje dalej Alicja Śniegocka Wicestarosta Kępiński: nadanie w/w nazwy ma na celu upamiętnienie postaci Kornela Morawieckiego w uznaniu jego znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz osiągnięć w działalności publicznej i państwowej, które znalazły swoje odzwierciedlenie w przyznanym mu przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2019 roku odznaczeniu         Order Orła Białego.