22 Maj 2018
FOT. Leszek Dąbrowski (pierwszy z prawej) z Ryszardem Szurkowskim - dwukrotnym  wicemistrzem  olimpijskim, czterokrotnym  medalistą mistrzostw świata, najbardziej znanym ze zdominowania przez kilka lat z rzędu Wyścigu Pokoju, trzykrotnym mistrzem  świata amatorów oraz dwunastokrotnym mistrzem Polski
FOT. Leszek Dąbrowski (pierwszy z prawej) z Ryszardem Szurkowskim - dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim, czterokrotnym medalistą mistrzostw świata, najbardziej znanym ze zdominowania przez kilka lat z rzędu Wyścigu Pokoju, trzykrotnym mistrzem świata amatorów oraz dwunastokrotnym mistrzem Polski

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym najlepiej świadczy stale rosnąca frekwencja. Tym razem na starcie stanęło 750 zawodników z różnych, nawet  odległych zakątków kraju. Wśród uczestników przedsięwzięcia nie brakowało dzieci i seniorów, a familijny charakter rajdu spowodował, że na trasie pojawiły się całe rodziny.

Rajd zgodnie z tradycją był  jednym z głównych punktów programu obchodów inauguracji sezonu Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, w związku z czym kolarze mogli liczyć na doping rzeszy mieszkańców gminy Krośnice, powiatu milickiego i gości z innych części kraju, których setki pojawiły się tego dnia w Krośnicach.