05 Luty 2019

W niedzielę 3 lutego 2019 r. w hali sportowej w Łęce Opatowskiej rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Kępińskiego. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie wręczył najlepszym zawodniczkom i zawodnikom, starosta Robert Kieruzal.

Turniej otworzył wójt Gminy Łęka Opatowska - Adam Kopis oraz sołtys wsi Łęka Opatowska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dariusz Gąszczak. Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kępińskiej reprezentował prezes Stanisław Niechciał.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia głównym turnieju Mieczysław Skotnik.

Organizatorami turnieju był: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej, Sołtys i Rada Sołecka Łęki Opatowskiej. Organizatorzy dla obecnych na turnieju zawodników i przybyłych gości przygotowali posiłki oraz ciasto i kawę. Tryumfatorzy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez Powiat Kępiński.

Wyniki rywalizacji:

Kobiety:

I miejsce Anna Stempin  Piaski
II miejsce Weronika Krysiak  Siemianice
III miejsce Magdalena Sobolewska Kuźnica Słupska

Sołtysi:

I miejsce Artur Jędrzejak  sołtys wsi Czermin
II miejsce Piotr Jajczyk sołtys wsi Tabor Mały
III miejsce Dariusz Gąszczak sołtys Łęka Opatowska

Zawodnicy amatorzy:

I miejsce Jan Kasendra Kępno
II miejsce Kamil Derdak Biadaszki