14 Styczeń 2011

Związek Kombatantów i byłych Więźniów Politycznych RP – Koło w Kępnie, w dniu 12 stycznia 2011r., dzięki pomocy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie oraz Starostwa Powiatowego -  zorganizowało coroczne spotkanie opłatkowe  z aktywistami Związku Kombatantów oraz przedstawicielami władz samorządowych Powiatu i Miasta Kępna.
Po zwyczajowym powitaniu zebranych przez Prezesa ZK i b. WP RP – Pana Ignacego Gruszkę, nastąpiła wzruszająca chwila łamania się opłatkiem i składania życzeń. Niestety liczba kombatantów zmniejsza się w coraz większym postępie i wielu zaproszonych nie przyszło na spotkanie.
    Wicestarosta Ryszard Dachowski  podziękował za zaproszenie i złożył ( w imieniu swoim i Starosty) wszystkim kombatantom i podopiecznym serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Pan Wicestarosta nawiązał również do wystąpień Kombatantów i przedstawił krótko losy, wojenne i powojenne,  swojego Ojca , żołnierza AK.
     Podobne życzenia przekazał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Maciej Baciński, który obiecał w większym stopniu wsparcie życiowych problemów - możliwościami Miasta i Gminy Kępno.
    Z-ca Dyrektora ds Ekonomiczno-Eksploatacyjnych SP ZOZ w Kępnie Pan Marian Olejniczak przekazał informacje o porozumieniu zawartym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego ze szpitalami,  w sprawie pierwszeństwa świadczeń i obsługi poza kolejnością , ważne dla tej grupy społeczeństwa.
    Spotkanie zakończyło się wystąpieniem Pani Marii Łabudy z Tygodnika Powiatowego, która na gorąco -  wierszem,  przedstawiła życzenia i troski wyrażone  w wystąpieniach Kombatantów.