29 Maj 2020
Spotkanie organizacyjne dotyczące organizacji centrum badań na obecność koronawirusa

W piątek 29 maja w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się spotkanie organizacyjne związane z uruchomieniem w dniach 1-3 czerwca 2020 roku w Kępnie centrum badań na obecność koronawirusa typu test and go. To już druga tego typu akcja organizowana w ostatnim czasie      z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiego w naszym regionie.

W piątkowym spotkaniu udział wzięli m.in. żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej Kraju, Starosta Kępiński – Robert Kieruzal, Powiatowy Inspektor Sanitarny - Wanda Lepka,   Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie – Beata Andrzejewska oraz  Kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego – Mirosław Lorenz.

W trakcie spotkania omówiono planowany przebieg akcji. Zgodnie z planem pierwsze dwa dni przeznaczone będą na badania tylko wyłącznie pracowników największych zakładów pracy w powiecie. Trzeci dzień będzie przeznaczony dla pozostałych mieszkańców powiatu kępińskiego. Jak zaznacza starosta do wykonania testu zapraszamy osoby, które mają objawy zakażenia lub podejrzewają, że mogły mieć kontakt z osobą chorą.

Aby wziąć udział w badaniu należy zadzwonić pod numer telefonu 61 65 68 075 i dokonać rejestracji.