05 Luty 2020

W środę 5 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami wojsk amerykańskich, którego tematem było omówienie ćwiczenia DEFENDER 20.

DEFENDER-Europe 20 jest międzynarodowym ćwiczeniem organizowanym przez Dowództwo Wojsk Lądowych USA w Europie.
Łącznie udział w tym, i w licznych połączonych ćwiczeniach, weźmie około 37 000 żołnierzy                   z 18 państw.
Jednym z państw - gospodarzy jest Polska.

Ćwiczenie demonstruje zdolności wojsk amerykańskich do szybkiego przerzutu znaczących sił bojowych w celu wsparcia NATO i reakcji na każdą sytuację kryzysową.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wojsk amerykańskich z zespołu oznaczonego symbolem CAT 1823:
kpt. Michael McDonald, sierż. Patrick Lee, sierż. Jon Dean oraz ppor. Arkadiusz Kuśmierek z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych            w Kielcach. Kpt. McDonald szczegółowo przedstawił założenia do ćwiczeń oraz zadania do wykonania przez administrację samorządową, służby porządkowe i ratownicze.

"Chciałbym, aby obecność wojsk USA związana z przeprowadzeniem ćwiczenia DEFENDER 20 w Polsce, przełożyła się oprócz współpracy z jednostkami polskiej armii również na dobre relacje z mieszkańcami powiatu kępińskiego. W związku z tym, serdecznie zapraszam przedstawicieli wojsk amerykańskich do uczestniczenia w tegorocznych uroczystościach związanych z obchodami święta 1 i 3 maja lub przy okazji innych uroczystości, które odbędą się na terenie naszego powiatu w najbliższym czasie" - mówił Starosta Kępiński.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele gmin, służb straży i inspekcji z terenu powiatu kępińskiego.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz