29 Październik 2019

Okolicznościową statuetkę za promowanie Powiatu Kępińskiego na świecie wręczyła Zdzisławowi ,,Chico’’ Mikołajczakowi podczas spotkania z młodzieżą szkolną w Mroczeniu, wicestarosta Alicja Śniegocka.

Spotkanie odbyło się we wtorek, 29 października.

Zdzisław Mikołajczak  urodził się w Kępnie, jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego. Jest znanym na całym świecie artystą – mistrzem reliefu (The Relief Master of Metal & Rock) pięciokrotnym laureatem w encyklopedii rekordów i osobliwości, Osobowością roku w Europie – „Polacy za granicą” (2001r.).

„Chico”wykonał swoje prace m.in. dla następujących artystów: Bon Jovi, Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Judas Priest, Toto, Gun`s`Roses, Whitesnake, Steve Vai, Pink Floyd, Journey, Heaven & Hell, Queen, Motorhead, Manowar, Scorpions, Accept i wielu innych. Najcenniejszą i najlepszą pracą w jego dorobku artystycznym jest “Jan Paweł II – 25 lat pontyfikatu w Watykanie” – dzieło znajduje się w zbiorach watykańskich.