13 Styczeń 2022
Budynek Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Kępnie z lotu ptaka
Srebrna tarcza dla Liceum Ogólnokształcącego Nr I

210 miejsce w Polsce w Rankingu Najlepszych Liceów Perspektywy 2022!

Srebrna tarcza w Rankingu "Perspektyw" dla Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Już po raz dwudziesty czwarty kapituła Rankingu Najlepszych Liceów i Techników w Polsce ogłosiła wyniki. Zasady Rankingu ustala Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi              w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Kryteria Rankingu Liceów 2022 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Nasze liceum zostało sklasyfikowano na 210 miejscu w Polsce za co przyznano szkole dziesiąty raz Srebrną Tarczę. Jeśli chodzi o województwo wielkopolskie, kępińskie liceum wyprzedzają w większości licea z Poznania oraz z byłych miast wojewódzkich Wielkopolski. W województwie wielkopolskim szkoła zajmuje 17 miejsc w byłym województwie kaliskim 2 miejsce, po liceum z Kalisza.

Jak podkreśla Danuta Stefańska – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I wynik osiągnięty w tym roku jest potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania w naszej szkole. O dobrej pracy świadczy kompetentna i zaangażowana w skuteczne nauczanie kadra pedagogiczna, uczniowie, którzy ciągle chcą i mogą się rozwijać na miarę swoich możliwości oraz współpraca szkoły z rodzicami. W procesie rekrutacji do naszego liceum nie stawiamy kandydatom poprzeczki w postaci minimalnej liczby punktów, decydującej o przyjęciu do szkoły, co ma miejsce we wszystkich renomowanych szkołach oraz tych, które znajdują się w Rankingu przed nami. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy jest dla naszej szkoły ważne w obliczu ubiegłorocznego nauczania zdalnego. Okazało się, że zastosowane metody i formy pracy z uczniami na odległość przyniosły wymierne efekty w postaci dobrze zdanych przez uczniów egzaminów maturalnych, co pozwoliło im na wybór często wymarzonego kierunku studiów. Nasze liceum może zawsze liczyć na wsparcie finansowe Powiatu Kępińskiego, który zapewnia nam odpowiednią bazę dydaktyczną, umożliwiającą nam dobrą realizację procesu dydaktyczno-wychowawczego.