• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
12 Styczeń 2023
kategoria:
Aktualności
LO Nr I w Kępnie
LO Nr I w Kępnie
Srebrna tarcza dla Liceum Ogólnokształcącego Nr I

 275 miejsce w Polsce w Rankingu Najlepszych Liceów Perspektywy 2023!

Srebrna tarcza w Rankingu "Perspektyw" dla Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Już po raz dwudziesty piąty kapituła Rankingu Najlepszych Liceów i Techników w Polsce ogłosiła wyniki. Zasady Rankingu ustala Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. 

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Nasze liceum zostało sklasyfikowano na 275 miejscu w Polsce za co przyznano szkole kolejny raz Srebrną Tarczę. Jeśli chodzi o województwo wielkopolskie, kępińskie liceum wyprzedzają w większości licea z Poznania oraz z byłych miast wojewódzkich Wielkopolski. W województwie wielkopolskim szkoła zajmuje 21 miejsce, w byłym województwie kaliskim 2 miejsce, po liceum z Kalisza. 

Jak podkreśla Danuta Stefańska – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I wynik osiągnięty w tym roku jest potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania w naszej szkole. O dobrej pracy świadczy kompetentna i zaangażowana w skuteczne nauczanie kadra pedagogiczna, uczniowie, którzy ciągle chcą i mogą się rozwijać na miarę swoich możliwości oraz współpraca szkoły z rodzicami. W procesie rekrutacji do naszego liceum nie stawiamy kandydatom poprzeczki w postaci minimalnej liczby punktów, decydującej o przyjęciu do szkoły, co ma miejsce we wszystkich renomowanych szkołach oraz tych, które znajdują się w Rankingu przed nami. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy jest dla naszej szkoły ważne w obliczu ubiegłorocznego częściowego nauczania zdalnego. W ciągu 3 lat nauki, maturzyści przez 1,5 roku odbywali nauczanie zdalne.

 

do góry