20 Kwiecień 2017
 Starosta Kępiński Witold Jankowski

Starosta Kępiński Witold Jankowski został wybrany Samorządowcem Roku przez czytelników i Kapitułę Konkursu „Człowiek Roku 2016 Powiatu Kępińskiego” organizowanego przez redakcję Twojego Pulsu Tygodnia. Uroczysta gala podsumowująca tegoroczny konkurs odbyła się w środę, 19 kwietnia w Motelu Za Miedzą w Chojęcinie.

Obchodzący tego dnia jubileusz 15-lecia istnienia na lokalnym rynku prasowym Twój Puls Tygodnia zorganizował konkurs już po raz jedenasty. Starosta Kępiński Witold Jankowski najpierw głosami czytelników znalazł się w „złotej trójce” konkursu, a następnie decyzją konkursowej Kapituły wybrany został Samorządowcem Roku.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także zobowiązanie - przyznaje Starosta Witold Jankowski. - Cieszę się, że to, co dzieje się w Powiecie Kępińskim, a pod względem inwestycyjnym dzieje się naprawdę dużo dobrego, zostało zauważone. Dziękuję czytelnikom i Kapitule konkursu.

Statuetkę w imieniu laureata odebrała Wicestarosta Grażyna Jany, która podziękowała za przyznane wyróżnienie. Wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Kępińskiego, Michałem Błażejewskim złożyła także gratulacje i przekazała okolicznościowy grawerton Redaktorowi Naczelnemu TPT - Jerzemu Bińczakowi.

W kategorii Manager Roku laureatem konkursu został Roman Idźczak - właściciel firmy IDŹCZAK MEBLE w Łęce Opatowskiej. W kategorii Pedagog Roku zwyciężyła Renata Gość - dyrektor Biblioteki w Trzcinicy. Uczniem Roku został Julian Rozwadowski - uczeń PSM I st. w Kępnie. Statuetka w kategorii PRO PUBLICO BONO trafiła do Alojzego Leśniarka - przewodniczącego Oddziału Rejonowego PZERiI w Bralinie.

Kapituła przyznała w tym roku specjalne wyróżnienie dla ucznia Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi - Kacpra Władkowskiego. Osiąga on doskonałe wyniki w pływaniu, jest m.in. zdobywcą tytułów mistrza i wicemistrza Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”.

Konkursowej Kapitule przewodniczyła Poseł Andżelika Możdżanowska.

Nie znaleziono galerii.