09 Styczeń 2020

W związku z przypadkami ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), jakie odnotowano na terenie całego kraju, w tym m.in. na terenie Powiatu Ostrowskiego, dnia 9 stycznia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się spotkanie dotyczące kierunków działania, oraz sposobów postępowania w przypadku wystąpienia wirusa na terenie naszego powiatu.

Podczas spotkania Powiatowy Lekarz Weterynarii Waldemar Gruszewski przedstawił obecną sytuację dotyczącą stanu zagrożenia epizootycznego.

Dokonano przeglądu schematów postępowania oraz podziału zadań i obowiązków pomiędzy poszczególnymi instytucjami i służbami w przypadku wystąpienia wirusa.

Przeanalizowano także wewnętrzne procedury obowiązujące w przedmiotowym zakresie oraz siły i środki, które mogą być zadysponowane do wsparcia działań Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Na spotkaniu, omówiono działania profilaktyczne, zasady bezpieczeństwa oraz zalecenia dotyczące bioasekuracji dla hodowców drobiu.

Już jutro o 12:00 na Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbędzie się spotkanie szkoleniowe dla hodowców drobiu z Powiatu Kępińskiego.