08 Kwiecień 2020
Budynek Starostwa Powiatowego w Kępnie
Transzę 750 000 zł zgodnie umową z 19 lutego SPZOZ przeznaczy na zakup nowego sprzętu medycznego i wyposażenia oraz modernizacji obiektów szpitalnych. W obecnej sytuacji epidemiologicznej na wniosek dyrekcji SPZOZ w Kępnie Zarząd Powiatu Kępińskiego wyraził zgodę, aby w części wykorzystać pieniądze na zabezpieczenie kępińskiego szpitala na wypadek wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego koronawirusem. Zabezpieczenie to obejmuje zakup sprzętu medycznego i wyposażenia szpitalnego np. dodatkowych respiratorów czy łózek medycznych.

Ponadto Zarząd Powiatu Kępińskiego upoważnił dyrekcję szpitala do decyzji o zakresie planowanych zakupów i ich skali. Warto również przypomnieć, ze Powiat Kępiński stara się wspierać zabezpieczenie szpitala w środki ochrony bezpośredniej choćby w postaci maseczek niemedycznych, które wydawane są przy wejściu do obiektu wszystkim osobom korzystającym z usług szpitala.

Starostwo Powiatowe w Kępnie zakupiło na potrzeby zabezpieczenia pracowników szpitala półmaski ochronne typu FFP2 (2000 sztuk) oraz półmaski ochronne typu FFP3 (1000 sztuk) na kwotę 58 110 złotych – informuje starosta Robert Kieruzal. - Obecnie oczekujemy na dostawę tego zamówienia. Powiat Kępiński stara się również na bieżąco wspierać w odpowiedzi na zgłaszane zapotrzebowanie Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, Dom Pomocy Społecznej w Rzetni jak również inne jednostki powiatowe w niezbędne maseczki ochronne jak również środki do dezynfekcji - dodaje starosta.

Działanie te wynikają z potrzeby zabezpieczenia pracowników tych jednostek jak również osób korzystających z ich usług przed ryzykiem związanym z epidemią koronawirusa. Wartym podkreślenia, jest fakt ze w konfrontacji z koronawirusem potrafimy współdziałać a pomoc okazują zarówno podmioty gospodarcze, jednostki samorządu terytorialnego czy organizacje pozarządowe. Wszystkich nas łączy wspólny cel jakim jest zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu.