14 Wrzesień 2018

13 września w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie miała miejsce uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Kępińskiego na rok szkolny 2018/2019.

Uchwałą Nr X/65/2011 z 30 sierpnia 2011 roku Rada Powiatu Kępińskiego przyjęła powiatowy program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Kępiński.

Jednym z elementów Programu jest przyznanie stypendiów wytypowanym przez rady pedagogiczne uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy w poprzednim roku szkolnym uzyskali średnią ocen minimum 4,0 oraz wykazali się sukcesami i aktywnością  w działalności naukowej, artystycznej, sportowej lub w pracy społecznej.

Stypendium Starosty Kępińskiego przyznawane jest na okres roku szkolnego liczonego od września do czerwca (10 miesięcy). Kandydatów do stypendium typują rady pedagogiczne a ostateczną decyzję podejmuje Zarząd Powiatu.

W bieżącym roku stypendia w wysokości 150 zł miesięcznie otrzymało 13 uczniów. Z LO Nr I: Dominik Antczak, Hubert Ceglarek, Karolina Krzywiecka, Kamil Kula i Karol Przewdzięk;  z ZSP Nr 1: Kacper Kuropka, Miłosz Lasecki, Jakub Oszenda, Paulina Wawrzynek i Wiktoria Woch  oraz  z  ZSP Nr 2:  Laura Antoszków, Maciej Piskuła i Nikola Rak . W trakcie spotkania dyrektorzy przedstawili zebranym sylwetki uczniów, ich pasje i zainteresowania .

W imieniu władz Powiatu gratulacje i życzenia stypendystom złożyła Wicestarosta Grażyna Jany. W uroczystości uczestniczyli także: członkowie Zarządu: Krystyna Możdżanowska i Michał Błażejewski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kępiński: Danuta Stefańska, Bogumiła Drobina, Andrzej Kowalczyk, Beata Lebek oraz przedstawiciele lokalnych mediów.