26 Maj 2020
Magdalena Górska – założyciel Wyższej Szkoły Handlu, Robert Kieruzal - Starosta Kępiński, Alicja Śniegocka - Wicestarosta Kępiński
We wtorek 26 maja 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie gościła Magdalena Górska – założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, która przekazała na ręce starosty Roberta Kieruzala i wicestarosty Alicji Śniegockiej od fundacji szkoły  dwa bony edukacyjne – każdy z nich o wartości  15 000 złotych. Bony przeznaczone są do wykorzystania na opłatę czesnego, na dowolnym kierunku studiów stacjonarnych WSHiU w Poznaniu przez dwóch absolwentów szkół prowadzonych przez Powiat Kępiński, chcących podjąć studia na wymienionej uczelni.

W tym roku uczelnia przeznaczyła ponad milion złotych na studia dla zdolnej młodzieży, fundując 70 stypendiów po 15 000 złotych. Jak podkreśla  Magdalena Górska – założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług  chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Stypendia przekazujemy na ręce Starostów, każdy powiat otrzymuje od nas dwa takie stypendia. Dzięki tym pieniądzom młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów. Liczymy, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość. Pomoc ta będzie naszym wkładem w rozwój naszego regionu.

Informacja o przekazaniu przez poznańską uczelnię dwóch stypendiów przekazana została dyrektorom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński  w celu wyłonienia uczniów zainteresowanych powyższą ofertą.