06 Luty 2023
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Magdalena Górska – założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, Klaudia Klups przedstwiciel WSHiU oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Magdalena Górska – założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka

Stypendia Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.

W piątek 3 lutego w Starostwie Powiatowym w Kępnie gościła Magdalena Górska – założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, która przekazała na ręce starosty Roberta Kieruzala i wicestarosty Alicji Śniegockiej od fundacji szkoły dwa bony edukacyjne – każdy z nich o wartości 30 000 złotych.
Bony przeznaczone są do wykorzystania na opłatę czesnego, na dowolnym kierunku studiów stacjonarnych WSHiU w Poznaniu przez dwóch absolwentów szkół prowadzonych przez Powiat Kępiński, chcących podjąć studia na wymienionej uczelni.

W tym roku uczelnia przeznaczyła ponad dwa miliony złotych na studia dla zdolnej młodzieży, fundując
70 stypendiów po 30 000 złotych. Jak podkreśla Magdalena Górska – założyciel Wyższej Szkoły Handlu
i Usług  chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Stypendia przekazujemy na ręce Starosty. Każdy powiat otrzymuje od nas dwa takie stypendia. Dzięki tym pieniądzom młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów stacjonarnych na naszej Uczelni.

Informacja o przekazaniu przez poznańską uczelnię dwóch stypendiów przekazana została dyrektorom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński.