31 Lipiec 2020
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka podczas spotkania z kierownikiem budowy hali sportowej Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Kępnie
Trwają prace przy budowie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Kępnie

Trwają prace przy budowie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Kępnie przy ulicy Dąbrowskiego 3.

Inwestycja zgodnie z wnioskiem zakłada budowę hali sportowej z łącznikiem do istniejącego budynku liceum wraz z zapleczem zawierającym pomieszczenia towarzyszące tj. węzły szatniowo-sanitarne, pomieszczenia magazynowe, pomieszczenie nauczycieli W-F, sale fitness, siłownię oraz pomieszczenie techniczne - kotłownię.

Obiekt będzie dawał możliwość organizowania rozgrywek sportowych rangi mistrzowskiej lub ogólnopolskiej w zakresie siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.

W obiekcie przewidziano także widownię dla 153 osób.

Wartość podpisanej umowy obejmuje kwotę 7 562 463,17 złotych. Zadanie to jest współfinansowane ze środków programu „Sportowa Polska 2019” kwotą 2 484 100,00 złotych. Pozostałą część wydatków pokryje powiat w ramach swojego budżetu.

Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2020-2021.