do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
08 Kwiecień 2021
kategoria:
Aktualności
 
W związku z ogłoszonym naborem przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu naborem wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie zadań powiatowych i gminnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych Powiat Kępiński zgłosił do dofinansowania trzy wnioski.
  1. Przebudowa przejścia dla pieszych zlokalizowanego w Kępnie w obrębie drogi powiatowej nr 5714P - ulica Sikorskiego na wysokości wjazdu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego stanowiącego część Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie.
  2. Przebudowa przejścia dla pieszych zlokalizowanego w Kępnie w obrębie drogi powiatowej nr 5706P - ulica Broniewskiego na wysokości skrzyżowania z drogą powiatową 5705P - Aleje Marcinkowskiego
  3. Przebudowa przejścia dla pieszych zlokalizowanego w Kępnie w obrębie drogi powiatowej nr 5705P - Aleje Marcinkowskiego               na wysokości skrzyżowania z drogą gminną ulicą Lipową.
Wszystkie ze zgłoszonych przejść cechuje duże natężenie ruchu pieszych. Ważnym argumentem jest również kwestia wypadkowości.                      We wszystkich ze wskazanych lokalizacji w ostatnich trzech latach doszło do śmiertelnych potrąceń pieszych. Zakres wniosków zgodnie                 z kryteriami programu zakłada poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez m.in. zastosowanie np. wysp dzielących czy sygnalizacji świetlnej, oświetlenie dedykowane przejść czy ich dodatkowe oznakowanie.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H