23 Listopad 2020
Droga powiatowa - ul. Osińska w Kępnie
drogi powiatowej nr 5701P na odcinku Biadaszki – Trzebień w gminie Łęka  Opatowska
Droga powiatowa nr 5701P na odcinku Biadaszki – Trzebień w gminie Łęka Opatowska
Zgodnie z przekazaną przez Wojewodę Wielkopolskiego informacją dwa wnioski złożone przez Powiat Kępiński w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostały ujęte na liście zadań powiatowych.

Informacja dotyczy przebudowy drogi powiatowej - ulicy Osińskiej w Kępnie i jej dalszego ciągu prowadzącego przez Osiny oraz przebudowy drogi powiatowej nr 5701P na odcinku Biadaszki – Trzebień w gminie Łęka  Opatowska.

Tym samym wnioski o dofinansowanie dwóch w/w zadań przeszły pierwszy etap weryfikacji realizowany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Kolejny krok w procedurze to przekazanie przez Wojewodę zatwierdzonej listy wniosków do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie ma miejsce dalsza część procedury weryfikacyjnej. Tu wnioski po dodatkowej ocenie otrzymają ostateczną decyzję kwalifikującą do dofinansowania.

Jak podkreśla Starosta Kępiński – Robert Kieruzal – jesteśmy o krok bliżej w kierunku pozyskania środków na realizację dwóch kluczowych dla Powiatu Kępińskiego inwestycji drogowych.  Mam nadzieję, że otrzymamy dofinansowanie i będziemy mogli te inwestycje w przyszłym roku zrealizować.

Pierwszy ze złożonych wniosków o dofinansowanie zakłada przebudowę drogi powiatowej nr 5600P tj. ulicy Osińskiej w Kępnie i jej dalszego ciągu prowadzącego przez miejscowość Osiny. Łącznie do wniosku włączono ponad trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej. Przedmiotowa inwestycja zakłada rozbudowanie konstrukcji nawierzchni drogi, budowę ścieżki pieszo-rowerowej o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 2,5 metra oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Drugi ze złożonych projektów obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 5701P na odcinku Biadaszki – Trzebień w gminie Łęka Opatowska. To ostatni etap modernizacji tej drogi powiatowej. Przypomnijmy w latach 2016 i 2018 przedmiotem dofinansowania były dwa  pozostałe odcinki tj. Trzebień-Opatów i Świba-Donaborów-Biadaszki. Obecnie zakres złożonego wniosku to kontynuacja dwóch wcześniejszych inwestycji i ich połączenie w całość stanowiącą ciąg drogi powiatowej nr 5701P w całym jej przebiegu od Świby do Opatowa. Inwestycja o łącznej długości trzech kilometrów obejmować będzie przebudowę nawierzchni drogi oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej.