13 Lipiec 2021
Podpisanie umowy: Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Poseł Tomasz Ławniczak, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Poseł Katarzyna Sójka oraz skarbnik Marcin Trojak
Podpisanie umowy: Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński,  Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz skarbnik Marcin Trojak
Skarbnik Marcin Trojak, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, sekretarz Magdalena Osada

We wtorek 13 lipca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisana została umowa na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej 5701P na odcinku  Biadaszki – Trzebień ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zgodnie z zawartą umową Powiat Kępiński otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 953 634 złotych co stanowi 50% kosztów tej inwestycji drogowej.

Umowę parafowali Wojewoda Wielkopolski – Michał Zieliński, ze strony Powiatu Kępińskiego swoje podpisy złożyli Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz skarbnik Marcin Trojak.

Zakres dofinansowanej inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obejmuje  przebudowę drogi powiatowej nr 5701P na odcinku Biadaszki – Trzebień w gminie Łęka Opatowska. To ostatni etap modernizacji tej drogi powiatowej. Przypomnijmy w latach 2016 i 2018 przedmiotem dofinansowania były dwa pozostałe odcinki tj. Trzebień-Opatów i Świba-Donaborów-Biadaszki. Obecnie zakres złożonego wniosku to kontynuacja dwóch wcześniejszych inwestycji i ich połączenie w całość stanowiącą ciąg drogi powiatowej nr 5701P w całym jej przebiegu od Świby do Opatowa. Inwestycja o łącznej długości trzech kilometrów obejmować będzie przebudowę nawierzchni drogi oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej.