03 Grudzień 2022
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, członkowie Zarządu Powiatu Kepińskiego: Renata Ciemny, Marek Potarzycki, Krystyna Możdżanowska, skarbnik powiatu Marcin Trojak oraz Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Infrastruktury Marika Możdżanowska.
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, członkowie Zarządu Powiatu Kepińskiego: Renata Ciemny, Marek Potarzycki, Krystyna Możdżanowska, skarbnik powiatu Marcin Trojak oraz Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Infrastruktury Marika Możdżanowska podczas spotkania.
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska oraz członkowie Zarządu Powiatu Kepińskiego: Renata Ciemny, Marek Potarzycki, Krystyna Możdżanowska podczas spotkania.
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka oraz członkowie Zarządu Powiatu Kepińskiego: Renata Ciemny, Marek Potarzycki, Krystyna Możdżanowska podczas podpisywania umowy.
 Umowa podpisana !

W sobotę, 3 grudnia w powiecie kępińskim gościł Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Celem przyjazdu wojewody było podpisanie umowy przyznającej Powiatowi Kępińskiemu dofinansowanie ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa na wyposażenie i zakup sprzętu medycznego dla modernizowanych obecnie trzech oddziałów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie tj. oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, oddziału położnictwa i ginekologii wraz z traktem porodowym oraz oddziału neonatologii.

Przyznana dotacja celowa w kwocie 2.044.352,00 złotych stanowi 80% kosztów tego zadania. Pozostałą cześć w kwocie 511.088,00 złotych pokryje Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu.

Stosowną umowę ze strony Powiatu Kępińskiego parafowali starosta Robert Kieruzal i członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki, swoją kontrasygnatę pod dokumentem złożył także skarbnik Marcin Trojak.

Przy podpisaniu umowy obecna była również poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, której starosta Robert Kieruzal w imieniu Zarządu Powiatu Kępińskiego szczególnie podziękował za zaangażowanie i wsparcie w pozyskaniu tej jak i szeregu innych inwestycji.