15 Październik 2021
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, skarbnik Marcin Trojak, Wójt Gminy Bralin Piotr Hołoś, skarbnik Grażyna Mosch
W czwartek 14 października w Starostwie Powiatowym w Kępnie podpisana została umowa w zakresie „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III” złożonego do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 roku za pośrednictwem Powiatu Kępińskiego.
Zgodnie z wytycznymi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” z wystąpieniem o dofinansowanie do funduszu zwraca się jednostka samorządu powiatowego. W zbiorczym wystąpieniu ujmowane są zgłaszane w danym roku przez jednostki gminne, jak również organizacje pozarządowe wnioski o dofinansowanie.
W tym roku za pośrednictwem Powiatu Kępińskiego złożony został w ramach obszaru D programu wniosek Gminy Bralin związany z zakupem pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych. Kolejnym krokiem była pozytywna weryfikacja wystąpienia i podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Kępińskim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na tej podstawie przygotowane została umowa z Gminą Bralin, która za pośrednictwem powiatu wystąpiła o dofinansowanie zakupu pojazdu. Przekazane dofinansowanie ze środków PFRON wynosi 87 118,08 złotych.