19 Kwiecień 2019

W czwartek 18 kwietnia podpisana została kolejna z umów partnerskich pomiędzy Powiatem Kępińskim a kolejnym z samorządów gminnych w zakresie wspólnie realizowanych inwestycji na drogach powiatowych.

Umowa z Gminą Łęka Opatowska dotyczy modernizacji drogi powiatowej nr 5696P poprzez wykonanie nakładki bitumicznej długości około 1,7 km na odcinku Łęka Opatowska – Opatów.  Gmina Łęka Opatowska zgodnie z treścią umowy przekaże Powiatowi Kępińskiemu kwotę 200 000 złotych, pozostałą część kosztów inwestycji pokryje Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu.

Gmina Łęka Opatowska jest czwartym z samorządów gminnych, z którym zawarto tego typu porozumienie w zakresie wspólnie realizowanych inwestycji na drogach powiatowych.

Wcześniej podpisane zostały już porozumienia z Gminą Baranów, Gminą Bralin i Gminą Rychtal.