09 Listopad 2020
Na zdjęciu: Poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Dyrektor Spzoz w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Skarbnik Marcin Trojak
Na zdjęciu: Pracownik SPZOZ w Kępnie, Marika Możdżanowska, Poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Skarbnik Marcin Trojak, doradca wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka - Dawid Korzeniewski
Na zdjęciu: Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Skarbnik Marcin Trojak
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka
Na zdjęciu: Poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Skarbnik Marcin Trojak

W poniedziałek 9 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie podpisane zostały umowy przyznające Powiatowi Kępińskiemu dwie dotacje celowe na zakup karetki oraz cyfryzację pracowni rentgenowskiej kępińskiego szpitala.

Ze strony Powiatu Kępińskiego umowy parafowali starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka.

Przy podpisaniu umów obecne były również Andżelika Możdżanowska – poseł do Parlamentu Europejskiego, Katarzyna Sójka – Poseł na Sejm RP oraz Beata Andrzejewska – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

Pierwsza z umów dotyczy zakup dwóch cyfrowych aparatów RTG oraz cyfrowego mammografu dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Kwota dofinasowania, które pochodzi z rezerwy budżetowej, to 2 916 520 złotych co stanowi 80% kosztów inwestycji.

Jak podkreśla starosta Robert Kieruzal - Jest to niezwykle wyczekiwana inwestycja. Sprzęt rentgenowski, do tej pory wykorzystywany w kępińskim szpitalu był już mocno wyeksploatowany. Przyznana dotacja pozwoli na zakup dwóch cyfrowych aparatów RTG. Dodatkowo szpital zyska nowy cyfrowy mammograf. W związku z zakupem sprzętu zmodernizowane zostaną również pomieszczenia, w których zlokalizowana jest pracownia RTG.

Druga z inwestycji obejmuje zakup nowego ambulansu sanitarnego z przeznaczeniem do wykorzystania przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego.

W tym przypadku przyznane dofinansowanie w kwocie 400 000 złotych pokryje całość kosztów zakupu karetki – dodaje starosta Robert Kieruzal.

Zgodnie z warunkami obu umów ich realizacja musi zakończyć się do końca tego roku.

Podpisując umowy starosta Robert Kieruzal podziękował Andżelice Możdżanowskiej – poseł do Parlamentu Europejskiego za jej zaangażowanie i wsparcie okazane przy aplikowaniu o dodatkowe środki na rzecz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

Bez tych funduszy nie byłoby możliwe tak szybkie przeprowadzenie obu dofinansowanych inwestycji . Przed naszym szpitalem teraz czas wytężonej pracy aby sprawnie przeprowadzić wszelkie prace i procedury tak by wraz z początkiem nowego roku możliwe było korzystanie z pracowni rentgenowskiej. Nie bez znaczenia jest również zakup karetki. Ambulanse w czasie pandemii COVID-19 są mocno eksploatowane – dodaje starosta Robert Kieruzal