06 Sierpień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Rychtalu Edward Machowski, Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Bralinie Michał Bajer, Wiceprzewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Bralinie Tadeusz Puchała, Główna Księgowa Związku Spółek Wodnych w Kępnie Iwona Makiola oraz Kierownik Biura Związku spółek Wodnych w Kępnie Grzegorz Idzikowski.
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Rychtalu Edward Machowski, Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Bralinie Michał Bajer, Wiceprzewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Bralinie Tadeusz Puchała, Główna Księgowa Związku Spółek Wodnych w Kępnie Iwona Makiola, Kierownik Biura Związku spółek Wodnych w Kępnie Grzegorz Idzikowski oraz Inspektor z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Alina Frączek.
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Rychtalu Edward Machowski. Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Rychtalu Edward Machowski.
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Bralinie Michał Bajer oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Bralinie Tadeusz Puchała.
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Główna Księgowa Związku Spółek Wodnych w Kępnie Iwona Makiola oraz Kierownik Biura Związku spółek Wodnych w Kępnie Grzegorz Idzikowski.

W czwartek 6 sierpnia zawarte zostały umowy pomiędzy Spółkami Wodnymi na terenie powiatu kępińskiego a Powiatem Kępińskim o udzielenie dotacji celowej na realizację miedzy innymi zadań z zakresu utrzymania urządzeń melioracyjnych wolnych szczegółowych.

W 2020 roku Zarząd Powiatu Kępińskiego Uchwałą Nr 157.VI.2020 z dnia 20 lipca 2020 roku przyznał pięciu spółkom wodnym dotację w łącznej wysokości 30,000,00 zł, to jest:

• Gminnej Spółce Wodnej w Bralinie - 10.962,00 zł;
  • Gminnej Spółce w Baranowie – 1,000,00 zł;
  • Gminna Spółka Wodna w Trzcinicy – 3.249,00 zł;
  • Gminna Spółka Wodna w Rychtalu – 4.139,00 zł;
  • Spółka Wodna Doliny Rzeki „Niesob” – 10.650,00 zł

Umowę w imieniu Powiatu Kępińskiego parafowali: Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka. Ze strony Gminnej Spółce Wodnej w Bralinie umowę podpisali: Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Bralinie Michał Bajer oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Bralinie Tadeusz Puchała. Ze strony Gminna Spółka Wodna w Rychtalu umowę podpisali: Przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Rychtalu Edward Machowski. Ze strony umowę podpisali: Główna Księgowa Związku Spółek Wodnych w Kępnie Iwona Makiola oraz Kierownik Biura Związku spółek Wodnych w Kępnie Grzegorz Idzikowski.

Powiat Kępiński od 2010 roku udziela dotacji celowej na wsparcie realizacji zadań dla spółek wodnych.