do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
11 Wrzesień 2017
kategoria:
Aktualności

Za nami wspaniały wyjazd warsztatowy dla dzieci i rodziców z rodzin zastępczych. Grupa 30 dzieci – podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie wraz ze swoimi rodzicami zastępczymi spędziła 10 dni w ośrodku Sadyba w Boszkowie koło Leszna. Program warsztatów był bardzo bogaty w zajęcia rozwijające umiejętności interpersonalne dla rodziców, zajęcia z zakresu rozwoju osobistego dla młodzieży, a dla najmłodszych zorganizowano integracyjną arteterapię.

Nie zabrakło także wielu atrakcji w czasie między zajęciami. Uczestnicy zwiedzili miasto Leszno, park linowy, aquapark, mieli okazję odwiedzić stadninę koni oraz żeglowali po jeziorze Dominickim. Wieczorami młodzież organizowała wspólne ogniska i dyskoteki integracyjne.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez PCPR w Kępnie na realizację projektu „W rodzinie siła”. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Na dzień dzisiejszy rodzice zastępczy korzystają również z grup wsparcia z psychologiem i pedagogiem, a dla dzieci oferowane są zajęcia z nauki rysunku, gry na gitarze, zajęcia informatyczne i korepetycje z matematyki. Dzieci mogą również korzystać z zajęć z socjoterapii oraz z treningu zachowań konstruktywnych. Do końca roku zrealizowany zostanie także szereg szkoleń wspierających rodziny zastępcze.

Projekt realizowany będzie do końca 2018 roku.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H