23 Marzec 2010

Elwira Leśniewicz - Drzazga i Anna Kłobuch z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie przeprowadziły w dniach 25.02.2010r., 04.03.2010r. i 11.03.2010r.  szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Kępińskiego. Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności interpretowania opinii psychologiczno-pedagogicznych oraz określania adekwatnych do rodzaju zaburzeń form dostosowania wymagań edukacyjnych. W warsztatach, które przeprowadzone zostały w „Galerii na Piętrze” Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie uczestniczyło 75 nauczycieli. W trakcie szkolenia uczestnicy pozyskali wiedzę dotyczącą odczytywania i interpretowania informacji zawartych w  opiniach poradni, a przede wszystkim przyczyn i przejawów trudności uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także sposobów, form i metod dostosowania wymagań do ich możliwości. W części warsztatowej nauczyciele opracowywali karty dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zawierające konkretne sposoby wspierania ich w procesie edukacyjnym. Szkolenie to było odpowiedzią na zapotrzebowanie nauczycieli i miało na celu wsparcie ich w codziennej i niełatwej pracy z uczniami  o specjalnych potrzebach edukacyjnych.