15 Luty 2019

Wiceminister Zdrowia - Józefa Szczurek Żelazko oraz Agnieszka Pachciarz - dyrektor Wielkopolskiego OW NFZ odwiedziły w piątek, 15 lutego kępiński szpital, gdzie zapoznały się z funkcjonowaniem placówki.

Wizyta na zaproszenie minister Andżeliki Możdżanowskiej to kolejny etap działań mających na celu poprawę funkcjonowania i dalszy rozwój szpitala w Kępnie.

Wiceminister Zdrowia odwiedziła kępiński szpital w asyście starosty Roberta Kieruzala i wicestarosty - Alicji Śniegockiej. Spotkała się tam z dyrekcją placówki. Obejrzała m.in lądowisko, oddział nefrologiczny, nowy tomograf i część bloku operacyjnego.

W siedzibie Starostwa Powiatowego doszło także do spotkania z Zarządem Powiatu Kępińskiego. Dodać trzeba także, że dzień wcześniej starosta Robert Kieruzal o sytuacji szpitala rozmawiał w Poznaniu z dyrektorem Wielkopolskiego OW NFZ - Agnieszką Pachciarz.

W wizycie, w Kępnie  uczestniczyli także poseł na Sejm RP - Tomasz Ławiniczak, dyrektor Wydziału Zdrowia UW w Poznaniu - Damian Marciniak oraz dyrektor szpitala w Ostrowie Wlkp. - Dariusz Bierła.

- Wizytę pani minister traktujemy w kategoriach wyróżnienia - powiedział starosta Robert Kieruzal. - To także okazja do rozmów o przyszłości naszego szpitala i dowód na to, że Zarząd Powiatu Kępińskiego stara się w tej materii być mocno zaangażowanym.