21 Sierpień 2020
starosta Robert Kieruzal wziął udział w wideokonferencji
W piątek 21 sierpnia starosta Robert Kieruzal wziął udział w wideokonferencji dotyczącej stanu realizacji projektu pn. „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych         i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu".

Projekt za wdrożenie, którego odpowiada Samorząd Województwa Wielkopolskiego realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 2.1.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych.

Realizację zadania w drodze partnerstwa współfinansuje Miasto Poznań oraz 28 samorządów powiatowych  z obszaru województwa wielkopolskiego w tym Powiat Kępiński. Zgodnie z umową koszt udziału naszego powiatu w zadaniu wyniesie 264 427,02 złotych, co stanowi 15% całkowitego kosztu realizacji zadania w SPZOZ w Kępnie.

Założeniem przedsięwzięcia jest wdrożenie w objętych projektem jednostkach dwóch nowych e-usług tj. e-Rejestracja  i e-Dokumentacji.

Funkcjonalność usługi e-Dokumentacji zapewni pacjentom, którzy złożą wniosek, dostęp do własnych elektronicznych dokumentów medycznych. Ponadto możliwe będzie również udostępnienie elektronicznych dokumentów medycznych na poziomie podmiotów medycznych, które zostaną podłączone do systemu. Za pośrednictwem usługi e-Rejestracja pacjent będzie miał możliwość rejestracji on-line do świadczeń opieki zdrowotnej, monitorowania statusu na liście oczekujących, możliwość elektronicznej rezygnacji z wizyty oraz będzie powiadamiany o jej terminie.

Powstanie systemu uzupełni zakup niezbędnej infrastruktury technicznej tj. komputerów, serwerów, macierzy, drukarek i skanerów.                    Każda z jednostek medycznych otrzyma również niezbędne oprogramowanie. Projekt ma w konsekwencji umożliwić gromadzenie, przetwarzanie oraz wymianę elektronicznej dokumentacji medycznej pomiędzy podmiotami medycznymi objętymi wnioskiem o dofinansowanie.