12 Czerwiec 2020
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie Iwona Rataj oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  Marlena Maląg, Wicewojewoda Aneta Niestrawska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie Iwona Rataj oraz rzedstawiciele organizacji pozarządowych
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie Iwona Rataj oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych

W piątek 12 czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy gościły Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Marlena Maląg oraz Wicewojewoda Aneta Niestrawska. Celem wizyty było wręczenie czterem organizacjom pozarządowym z naszego regionu promes na dofinansowanie projektów w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS).

Celem programu - podkreśliła minister Maląg jest podnoszenie jakości życia seniorów poprzez umożliwienie im pozostawania jak najdłużej samodzielnymi i aktywnymi. Dzięki dofinansowaniu powstaje oferta różnego rodzaju zajęć edukacyjnych, artystycznych, sportowych, warsztatów nauki potrzebnych umiejętności w tym cyfrowych, dokonuje się integracja międzypokoleniowa, zwiększa się uczestnictwo osób starszych w życiu lokalnej społeczności – kontynuowała dalej minister.

W regionie kępińskim na projekty związane z seniorami, największą promesę w wysokości 100 000 złotych przyznano Caritas Diecezji Kaliskiej. Stowarzyszenie „Bractwo Świętego Idziego” otrzymało 40 000 złotych. Z kolei Towarzystwo Społeczne „Tilia” i Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego otrzymały po 20 000 złotych. W tegorocznej edycji Programu ASOS rozdysponowano w skali całego kraju blisko 38 000 000 złotych na ponad 300 projektów.

Minister Maląg w swoim wystąpieniu odniosła się również do wdrażanej obecnie w całym kraju tarczy antykryzysowej. Jak podkreśliła minister kluczową rolę w mechanizmie wdrażania tarczy antykryzysowej odgrywają powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy. Pod adresem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie padło wiele pochlebnych opinii, jako jednostki bardzo efektywnie wdrażającej rozwiązania tarczy antykryzysowej.

Jak podała Iwona Rataj – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie do Powiatu Kępińskiego w ramach tarczy antykryzysowej trafiło 40 000 000 złotych. Już rozdysponowano 28 000 000 złotych. Do tej pory blisko 20 000 000 złotych trafiło na konta przedsiębiorców.                      W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kępnie jak dotąd zarejestrowano prawie 3500 wniosków.