08 Luty 2021
starosta Robert Kieruzal, dyrekto ZSP nr 2 Barbara Howis, wicemarszałek Krzysztof Grabowski oraz dyrektor ZSP nr 1 Bogumiła Drobina
W poniedziałek 8 lutego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie gościł Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Powodem wizyty było podpisanie umowy na dofinansowanie projektu: "Kształcenie zawodowe młodzieży w Powiecie Kępińskim w czasie COVID-19".

Podpisana umowa to efekt przyznanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku po uzyskaniu informacji o przyznaniu dofinansowania Powiat Kepiński przeprowadził postępowanie przetargowe w następstwie którego zakupionych zostało 103 sztuki laptopów na potrzeby prowadzenia zdalnej edukacji w dwóch szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. 30 grudnia sprzęt został przekazany do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie gdzie trafiły 52 laptopy skolei do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 – 51 sztuk.

Wartość przyznanego dofinansowania to kwota 331 500 złotych co stanowi 85% kosztów całego zadania. Pozostałą część kosztów tj. 58 500 złotych na realizację zadania zabezpieczono w budżecie Powiatu Kępińskiego.