28 Sierpień 2020
Na zdjęciu: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, dyrektor ZSS w Słupi Alicja Zimoch, dyrekto ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina, dyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie Barbara Howis, Andżelika Dudzic (ZSS w Słupi), Katarzyna Żołędziewska (ZSS w Słupi), Sebastian Jański (ZSP Nr 2), Piotr Kwapisz (ZSP Nr 1) i Maciej Nowicki (ZSP Nr 1)
Na zdjęciu: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Andżelika Dudzic (ZSS w Słupi), Katarzyna Żołędziewska (ZSS w Słupi), Sebastian Jański (ZSP Nr 2), Piotr Kwapisz (ZSP Nr 1) i Maciej Nowicki (ZSP Nr 1)
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Andżelika Dudzic (ZSS w Słupi)
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Katarzyna Żołędziewska (ZSS w Słupi)
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Sebastian Jański (ZSP Nr 2)
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Piotr Kwapisz (ZSP Nr 1)
tarosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Maciej Nowicki (ZSP Nr 1)
Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Maciej Nowicki (ZSP Nr 1)

28 sierpnia 2020 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyła się uroczystość wręczenia przez Starostę Kępińskiego Roberta Kieruzala aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego nauczycielom szkół prowadzonych przez Powiat Kępiński.

Warunkiem nadania stopnia nauczyciela mianowanego jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych, odbycie stażu zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną.

W tym roku wymagania te spełniło i odebrało z rąk Starosty akty mianowania pięcioro nauczycieli: Andżelika Dudzic (ZSS w Słupi), Katarzyna Żołędziewska (ZSS w Słupi), Sebastian Jański (ZSP Nr 2), Piotr Kwapisz (ZSP Nr 1) i Maciej Nowicki (ZSP Nr 1). Odbierając akty nauczyciele złożyli ślubowanie zgodnie z zapisami art. 15 ustawy Karta Nauczyciela.

Starosta Robert Kieruzal w imieniu własnym i Zarządu Powiatu Kępińskiego złożył gratulacje nauczycielom z okazji awansu życząc dalszych sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik.